کفسابی پارکینگ

کفسابی پارکینگ به این دلیل اهمیت دارد که سنگ ها ، بتن و موزاییکی که در کف پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد بسیار مستعد آلودگی می باشند زیرا دائما محل تردد اتومبیل ها و وسایل نقلیه است و انواع آلودگی ها مانند دود ، گرد و غبار ، روغن سوخته ، بنزین و … روی آن می نشیند .

در نتیجه ضمن ظاهر بسیار زشتی که به خود می گیرد می تواند باعث انتقال انواع بیماری های تنفسی و … به شما و خانوادتان شود .

از طرفی این آلودگی ها به لاستیک وسایل نقلیه می چسبند و در پارکینگهایی که رمپ آنها شیب زیادی دارد ، به خصوص در فصول سرما و یخبندان ، باعث سر خوردن آنها خواهد شد و مشکلاتی را ایجاد می کند .

بهترین راه حل برای این مشکل ، کفشویی و کفسابی پارکینگ به صورت دوره ای و منظم می باشد

که ضمن تمیز کردن کف ، باعث افزایش عمر مفید سنگ ها و مقاوم تر شدن آنها در برابر تردد وسایل نقلیه می شود .

مراحل کفسابی پارکینگ

1 – بررسی پروژه از جهات مختلف

در این مرحله کارشناس گروه کفسابی نسیم ، با حضور در محل به بررسی همه جوانب پروژه میپردازد . برخی از موارد مورد بررسی عبارت اند از :

جنس کف ( بتن ، موزاییک ، اپوکسی و … ) ، میزان شکاف و شکستگی در کف ( زیرا در عملیان کفسابی پارکینگ ، تمام شکاف ها باید با بتونه مخصوص پر شود .)

همتراز نبودن سنگها ( که اغلب در اثر نشست کردن ساختمان به وجود می آید ) ، متراژ پروژه ، میزان جرم و آلودگی چسبیده به کف بررسی این موارد باعث می شود تا کفساب بهتر بتواند نوع دستگاه ها و تعداد نیروهای مورد نیاز خود را انتخاب کند .

2 – برآورد هزینه و مدت زمان انجام پروژه :

در مرحله دوم کارشناس بر اساس اطلاعاتی که در مرحله قبل به دست آورده و در نظر گرفتن متراژ کار و جنس کف ، قیمت و هزینه و همینطور مدت انجام پروژه را خدمت کارفرما محترم اعلام می کند .

هر چه متراژ پروژه بالاتر باشد ، می توان تخفیف بیشتری روی قیمت کفسابی پارکینگ داد . همینطور جنس کف هم در قیمت بسیار تاثیر گذار است برای مثال کفسابی بتن و موزاییک در 3 مرحله انجام می شود اما کفسابی گرانیت که از سخت ترین سنگ ها است به حدود 17 مرحله ساب احتیاج دارد .

3 – تمیز کردن سطح :

مرحله سوم به آماده سازی محیط  برای شروع عملیات کفسابی اختصاص دارد .

در این مرحله بعد از توافق با کارفرما و عقد قرارداد ، تمام زباله ها و نخاله های ساختمانی باید از روی زمین جمع و به محل دیگری منتقل شود تا مزاحم عملیات کفسابی پارکینگ نشود .

همچنین تا 24 ساعت وسایل نقلیه باید از پارکینگ خارج شده و پارکینگ تخلیه کامل شود تا سرعت و کیفیت کار پایین نیاید .

4 – آغاز کفسابی پارکینگ :

در این مرحله که آخرین مرحله می باشد ، کفساب ها با استفاده از دستگاه های مخصوص کفسابی و لقمه سنگ ها ، اقدام به سابیدن کف پارکینگ می کنند و اگر قسمتی دچار شکستگی شده باشد آن را با بتونه مخصوص پر می کنند .

کف باید به قدری سابیده شود تا تمام جرم ها و نا همواری ها از بین رفته و کف کاملا براق و یک دست شود .

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *