کفسابی گرانیت

کفسابی گرانیت بسیار سخت و زمان بر است و به مراحل زیادی احتیاج دارد چون گرانیت از استحکام بسیار بالایی برخوردار است و مقاومت بالایی در برابر سایش دارد .

یکی از زیباترین و مقاوم ترین سنگ های ساختمانی، سنگ گرانیت است که در انواع و رنگ های مختلف موجود می باشد مانند:

گرانیت سبز، گرانیت مرمریت، گرانیت گل پنبه ای و گرانیت سیاه.

سنگ گرانیت به دلیل استحکام و زیبایی خود، در اکثر نقاط ساختمان مانند کف، پله ها و دیگر قسمت های مختلف و پر رفت و آمد استفاده می شود.

برای کفسابی سنگ گرانیت باید از تیم متخصص و با تجربه جهت انجام عملیات استفاده شود، زیرا کفسابی گرانیت در مقایسه با سایر سنگ ها از حساسیت و دشواری بالاتری برخوردار است در غیر اینصورت ممکن است این سنگ گرانبها ، تخریب شده و از بین برود .

قیمت کفسابی این سنگ نسبت به سایر سنگ ها بالاتر است و دلیل آن هم استحکام بالای آن است اما با این وجود کفسابی آن نسبت به تعویض کامل سنگ به مراتب به صرفه تر است زیرا سنگ گرانیت قیمت بالایی دارد .

مراحل کفسابی گرانیت

در مرحله اول به دلیل سختی و استحکام بالای گرانیت ، برای لایه برداری سنگ باید از ساب زبر الماس استفاده شود تا جرم ها و آلودگی ها برطرف شده و شکاف ها و شکستگی ها نمایان شوند .

در مرحله دوم برای تخت و هموار کردن سنگ و همچنین کمرنگ کردن رد الماس که از مرحله اول بجای مانده، از الماس 60 استفاده می کنیم.

در پایان این مرحله با استفاده از بتونه مخصوصی که با رزین تهیه می شود ، تمام شکاف ها و درز ها پر می شوند و بعد از خشک شدن بتونه ، مراحل را ادامه می دهیم .

در مراحل بعد به ترتیب از الماس120، لقمه سنگ های 60، 120، 400، 600، 800 و سپس بوبوکس خشک و بدون آب، بوبوکس به همراه آب و در انتها با سیناکس و فرانکفورت عملیات ساب را به پایان می رسانیم.

برای اینکه سنگ گرانیت به درخشندگی قابل قبولی برسد به 12 تا 17 مرحله کفسابی نیاز است.

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *