کاشی شیشه ای

کاشی شیشه ای زیبایی فوق العاده ای دارد اما اگر لکه و آلودگی روی آن قرار بگیرد آن را بیشتر از کاشی های معمولی نشان می دهد .

تمیز کردن کاشی ها روش های مختلفی دارد ، از روش های خانگی گرفته تا استفاده از پاک کننده های صنعتی در انتخاب شوینده مناسب باید دقت بسیار کرد ، زیرا در صورت اشتباه در انتخاب و استفاده از شوینده نا مناسب ، لعاب و زیبایی کاشی ها از بین خواهد رفت .

تمیز کردن کاشی شیشه ای و لعاب دار

تمیز کردن کاشی شیشه ای

یکی از بهترین روش ها برای پاک کردن لکه ها از روی کاشی  استفاده از ترکیب آب گرم و سرکه با نسبت نصف به نصف است که باید آن را روی سطح اسپری کنید و 10 دقیقه بعد به وسیله مسواک یا فرچه نرم ، لکه را پاک کنید .

دقت کنید که اگر از فرچه زبر استفاده کنید می تواند باعث آسیب رسیدن و ایجاد خط و خش روی کاشی شود .

همچنین می توانید از ترکیپ آب و مایع ظرفشویی استفاده کنید زیرا خاصیت چربی زدایی دارد و به راحتی لکه های روغنی سطح کاشی را پاک می کند .

نکته قابل توجه این است که کاشی های شیشه ای باید مرتب تمیز شوند ( نهایتا هر دو روز یکبار ) مخصوصا اگر در کف منزل استفاده شده باشند زیرا وجود گرد و غبار روی آنها می تواند باعث ایجاد خط و خش شود .

کاشی هایی که در آشپزخانه قرار دارند بیشتر در معرض دود و چربی قرار دارند و باید هر روز و یا حداکثر هر دو روز یکبار تمیز شوند تا زیبایی آنها حفظ شود و لکه ها روی آنها تثبیت نشوند .

ابتدا از محلول هایی که گفته شد استفاده کنید و اگر لکه ها پاک نشد ، به سراق محلول های شیمیایی بروید.

البته استفاده نا درست از این مواد می تواند باعث کدر شدن کاشی شود . اما اگر لکه و جرم ، مدت طولانی روی آن باقی بماند ، تثبیت شده و ممکن است با روش های خانگی پاک نشود .

در نتیجه با دانش کافی این کار را انجام دهید یا از افراد متخصص کمک بگیرید .

توجه داشته باشید که برای تمیز کردن این نوع کاشی نمیتوان از کفسابی و کفشویی استفاده نمود

زیرا باعث ایجاد خط و خش بر روی سطح کاشی می‌شوند .

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *