شستشوی نمای شیشه ای

شستشوی نمای شیشه ای یا فریم لس از حساسیت بالایی نسبت به سایر نماهای مختلف ساختمانی برخوردار است، زیرا با کوچک ترین اشتباهی باعث شکسته شدن شیشه و یا آسیب جدی به نما می شود، پس باید این کار توسط افراد مهار و با تجربه انجام شود تا از خسارت های مالی و جانی جلوگیری شود.

این نوع نما به دلیل دارا بودن ظاهری زیبا ، صیقلی و یک دست یکی از نماهای پرکاربرد و مورد استفاده در ساختمان سازی می باشد.

شستشوی نمای شیشه ای

شستشوی نمای شیشه ای با داربست

برای شستن نماهای شیشه ای معمولا از داربست استفاده می شود و در برخی موارد که ارتفاع ساختمان بلند است با استفاده از طناب صورت می گیرد.

در این نماشویی معمولا از دستگاه واترجت استفاده نمی شود و از فرچه و تی های کوتاه مخصوص و مواد شوینده خاص که برای این کار تولید شده اند استفاده می شود.

یکی از مباحث قابل مطرح در نماشویی ساختمان شیشه ای، نصب داربست برای اجرای عملیات می باشد.

استفاده از داربست تسلط بیشتری بر روی نما را به همراه دارد و این امر باعث می شود فرد مجری در شستشوی نما تمرکز کافی داشته باشد که در نتیجه کیفیت کار نیز بسیار بالا می رود.

اغلب کارفرمایان به دلیل سرعت در انجام کار و کاهش قیمت نماشویی ، استفاده از طناب را برای انجام عملیات نماشویی انتخاب می کنند.

شستشوی نمای شیشه ای با لنس

مراحل شستشوی نمای شیشه ای

مراحل شستشوی نمای شیشه ای به این صورت است که در ابتدا سطح شیشه ها را با استفاده از دستگاه آب پاش خیس می کنند تا کمی از آلودگی های موجود بر روی شیشه پاک شود و کار برای ادامه نماشویی راحت تر شود.

سپس با مواد شوینده خاص و با استفاده از دستکش های مخصوص شروع به شستن شیشه ها به صورت بخش بخش می کنند. بعد از اتمام شستشوی هر شیشه آن را آبکشی کرده و سپس با ابزارهای مخصوص قطرات باقی مانده بر روی شیشه را خشک می کنیم.

در صورتی که پس از شستن شیشه ها اقدام به خشک کردن قطره های به جا مانده بر روی سطح شیشه نکنیم باعث ایجاد لک آب بر روی شیشه ها می شود که در نهایت نماشویی نتیجه خوبی را به همراه ندارد.

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *