نمونه کار کفسابی لابی ساختمان _ مراحل کفسابی

نوع و جنس سنگ رابطه مستقیمی با مراحل کفسابی و سنگسابی دارد.

در ابتدا کفساب برای از بین بردن ناهمواری ها، جرم ها و مصالحی که بر روی کف وجود دارند، از لقمه سنگ های زبر با شماره 36 و یا 46 استفاده می کند. در این مرحله کار باید با دقت بالا و صحیح انجام شود.

در مرحله دوم خط و خش هایی که بر اثر سابزنی در مرحله اول به وجود آمده است را باید برطرف و یا کمرنگ کرد. به این منظور کفساب از لقمه سنگ شماره 60 استفاده می کند.

کفساب در سومین مرحله از کفسابی، لقمه سنگ با شماره 120 را که نسبت به لقمه سنگ شماره 60 نرم تر است روی دستگاه قرار می دهد. برای پر کردن درزها و شکاف بین سنگ ها و جلوگیری از نفوذ آب و کثیفی به داخل آن، کفساب با استفاده از بتونه می بایست در مرحله دوم یا سوم به رفع آن بپردازد.

عمل بتونه کاری در مراحل کفسابی :

در روش اول کفساب با بتونه و سیمان به پر کردن درزها و شکاف ها می پردازد.

در روش دوم عملیات بتونه کاری با استفاده از مواد رزین، شل کننده و سفت کننده مخصوص انجام می شود که متداول تر از روش اول می باشد.

در مرحله چهارم کفساب برای از بین بردن خط و خش هایی که در مرحله قبل بر اثر بتونه کاری به وجود آمده است، از لقمه سنگ با شماره 220 استفاده می کند.

سپس برای برطرف کردن ایرادات، هموار و یک دست شدن کف به ترتیب از لقمه سنگ های 320، 400 و 600 استفاده می شود.

در آخرین مرحله از کفسابی، برای درخشان و براق کردن سنگ ها از لقمه سنگ ایتالیایی ( سیناکس) استفاده می شود. در حال حاضر لقمه سنگ های ایتالیایی یکی از پرطرفدارترین لقمه سنگ های موجود در بازار می باشد.

بسته به جنس کف ساختمان، تعداد مراحل کفسابی و مدت زمان انجام آن نیز متغییر می باشد. برای مثال روی سنگ گرانیت باید 10 تا 20 مرتبه عملیات ساب زنی انجام شود تا به حالت آینه ای در بیاید در صورتی که برای درخشان کردن موزاییک به سه مرحله ساب زنی نیاز می باشد.

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *