دستگاه کفساب _ دستگاه کفسابی

انواع دستگاه کفساب

انواع دستگاه کفسابی را می توان بر اساس برق مصرفی ، قدرت و حجم آنها به سه دسته کلی تقسیم کرد که ما در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت .

دستگاه کفساب 3 فاز :

پر قدرت ترین دستگاه برای کفسابی ساختمان، دستگاه کفساب سه فاز می باشد که با برق 3 فاز کار می کند. کیفیت سابزنی این دستگاه در مقایسه با دستگاه های تک فاز و دستی بالاتر است و وزن و حجم آن نیز نسبت به سایر دستگاه های کفسابی بیشتر است.

اگر در ساختمان خود برق سه فاز دارید از کفساب بخواهید تا از این نوع دستگاه استفاده کند زیرا نتیجه به مراتب بهتری خواهد داشت .

تمام ساختمان هایی که در آنها آسانسور و بالابر وجود دارد دارای برق سه فاز هستند .

دستگاه کفساب تک فاز :

این دستگاه ها که از برق تک فاز تغذیه می کنند، از قدرت ساب متوسطی برخوردار هستند.

معمولا از دستگاه های تک فاز زمانی استفاده می شود که به برق 3 فاز دسترسی نداشته باشند و یا کف ساختمان جرم و آلودگی بسیار کمی دارد.

وزن این دستگاه حدود 70 کیلوگرم می باشد.

دستگاه ساب زنی دستی :

قسمت های مختلفی از ساختمان که امکان دسترسی دستگاه های 3 فاز و تک فاز برای ساب زدن آن وجود ندارد، از دستگاه سابزنی دستی استفاده می شود.

مانند: راه پله ها، کناره ی دیوارها و همچنین ساب زدن دیوارهای سنگی

ظاهر این دستگاه شبیه دریل های بزرگ و پر قدرت است که بجای مته، پدهای مخصوص کفسابی روی آن نصب می شود و با برق تک فاز کار می کند.

استفاده این دستگاه به تخصص و تجربه بیشتری نیاز دارد زیرا اگر یک فرد ناشی این کار را انجام دهد باعث آسیب دیدن سنگ خواهد شد .

البته دستگاه های کفسابی مدرن تری هم رونمایی شده که تمام اتوماتیک هستن و نیازی به راننده ندارند اما هنوز وارد بازار ایران نشده اند .

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *