کفپوش اپوکسی

تعریف کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی یک نوع کفپوش در طرح ها و رنگ های مختلف می باشد که اکثرا در کف ساختمان ها استفاده می شود و دارای مقاومت بالایی می باشد.

در واقع کفپوش یک مایع است که با ضخامت نیم تا پنج میلیمتر روی کف ریخته می شود و جنس آن از رزین اپوکسی می باشد .

از این کفپوش میتوان در مراکز بهداشتی ، سالن های ورزشی ، آزمایشگاه ها ، کارخانجات و انبارها ، مدارس ، رستوران ها و آشپزخانه ها ، منازل ، فرودگاه ها و … استفاده کرد و دلیل آن نیز مزایای بی شمار آن است  .

این کفپوش بعد از خشک شدن در برابر نفوذ آب و سایر مایعات کاملا مقاوم است و می توان آن را در تماس مداوم با آب قرار داد به همین دلیل در استخرهای پرورش ماهی و صنایع شیلات کاربرد دارد .

از مزایای دیگر این کفپوش می توان مقاومت بالای آن در برابر اسید و مواد شیمیایی را نام برد که باعث شده کفپوش اپوکسی به یک کفپوش ایده آل برای صنایع شیمیایی و آزمایشگاه ها تبدیل شود ، البته نوع خاصی از این کفپوش دارای این قابلیت است .

زیر سازی و کفسابی بتن برای کفپوش اپوکسی

بتن چیست؟

بتن یک ترکیب با نسبت معینی از سیمان و ماسه می باشد که دارای مقاومت بالایی است .

در صورتی که از اپوکسی یا پارکت می خواهید برای کف ساختمان خود استفاده کنید ، باید از صاف و یک دست بودن سطح بتن زیر آن مطمئن شوید.

در غیر این حالت پارکت یا اپوکسی به طور کامل و دقیق بر روی کف نمی چسبد و ظاهر بدی را به خود می گیرد.

مراحل کفسابی بتن

برای کفسابی این نوع کف، از الماس زبر استفاده می شود. در صورتی که ناهمواری های کف زیاد باشد، از لقمه سنگ با شماره 36 و یا 46 استفاده می کنیم.

در مرحله بعد لقمه سنگ 60 را به کار می بریم و در نهایت برای اینکه سطح بتن کاملا صاف شود لقمه سنگ 120 را مورد استفاده قرار می دهیم .

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *