تمیز کردن سنگ مرمر

در دکوراسیون یک خانه هیچ چیزی به اندازه ی یک سنگ مرمر نمی تواند آن را منحصر به فرد نشان دهد. در دکوراسیون داخلی سنگ های مرمر همیشه از محبوبیت خاصی برخوردار هستند، ولی تمیز کردن و مراقبت از این سنگ ها مسئله ای است که باعث می شود برای دکوراسیون داخلی از آن استفاده نشود و از انتخاب آن ها جلوگیری می کند.

در ادامه می خواهیم روش های مراقبت از این سنگ ها، از جمله کفسابی را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید از آن ها برای دکوراسیون منزل تان استفاده کنید.

نظافت سنگ مرمر
تمیز نگه داشتن سنگ مرمر

بهتر است که قبل از هر کاری که می خواهید انجام دهید سنگ مرمرتان را تمیز نگه دارید. منظور از این عبارت این است که اگر به طور ناگهانی لکه ای بر اثر غذا، سس کچاپ، چربی ها و… بر روی این سنگ ها ایجاد شد آن را به سرعت تمیز کنید تا باعث نشود که اثر اسیدی بر روی سنگ به وجود بیاورد و لکه ای از آن به طور دائم بر جا بماند.

انواع لکه ها و راه هایی برای تمیزکردن آن

لکه های روغنی و نفتی:

اگر بر روی سنگ مرمر شما لکه ای بر اثر ریخته شدن گریس، لوازم آرایشی و بهداشتی و روغن پخت و پز به وجود آمد می توانید با استفاده از یک مایع تمیزکننده ملایم، مواد شوینده خانگی و یا آمونیاک استفاده کنید و لکه ی ایجاد شده بر روی سطح سنگ مرمر را از بین ببرید.

لکه های مواد غذایی:

در صورتی که بر روی سطح سنگ مرمر لکه هایی بر اثر ریخته شدن قهوه، چای، مواد غذایی و میوه به وجود آمده و مدت زیادی است که از ایجاد این لکه ها گذشته و کهنه شده اند می توانید از ترکیب هیدروژن پراکسید 12درصد و چند قطره آمونیاک استفاده کنید و بر روی آن لکه بریزید، با این کار سنگ مرمرتان به راحتی تمیز می شود.

لکه های رنگ

اگر لکه ی رنگی بر روی سنگ مرمر ایجاد شد پیش از این که آن را با هر چیزی تمیز کنید باید با استفاده از چاقو یا تیغ آن را به آرامی بتراشید، ولی حواس تان باشد که آسیبی به سنگ مرمر وارد نکنید. پس از انجام این کار با روش هایی که در اختیارتان گذاشته ایم آن لکه را تمیز کنید.

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *