کفسابی سرامیک _ کفشویی سرامیک

کفشویی سرامیک یا کفسابی سرامیک ؟

استفاده از عبارت کفشویی سرامیک نسبت به کفسابی سرامیک بهتر است زیرا در عملیات کفسابی چند میلیمتر از سطح سنگ در لایه برداری از بین می رود که این موضوع باعث نابودی سرامیک خواهد شد چون در کفسابی ، لعاب و سطح سرامیک تخریب می شود .

به همین دلیل برای سرامیک از عملیات کفشویی استفاده می شود تا ضمن حفظ کیفیت سنگ ، سطح آن نیز کاملا تمیز و عاری از آلودگی شود . اما در بین مردم عبارت کفسابی سرامیک رایج تر است .

روش کار کفسابی سرامیک

در این روش نیز از همان دستگاه های کفسابی استفاده می شودبا این تفاوت که به جای استفاده از لقمه سنگ ، فرچه های مخصوصی را به دستگاه کفساب متصل می کنند . به همین دلیل شاید شنیده باشید که به این فرآیند ، فرچه ساب نیز می گویند .

سپس سطح سرامیک را با آب و فرچه به قدری می شویند تا تمام آلودگی ها و لکه ها برطرف شوند .

اگر هم لکه ای باقی ماند که با فرچه برطرف نشد ، با استفاده از مواد شیمیایی مخصوص آن را پاک می کنند .

کفشویی سرامیک باید توسط افراد متخصص انجام شود زیرا سنگ سرامیک بسیار با ارزش و گرانبها است و اگر در حین کفشویی آسیبی ببیند دیگر قابل ترمیم نبوده و ناچار به تعویض آن می شوید .

نکات مهم در کفسابی سرامیک

1 – این موضوع که در کفشویی هم از همان دستگاه های کفسابی استفاده می شود می تواند باعث شود برخی افراد سودجو دستمزد بیشتری را از شما در خواست کنند در صورتی که اجرت و هزینه های کفشویی از کفسابی بسیار کمتر است .

2 – برای اینکه نتیجه بهتری در کفسابی سرامیک حاصل شود و هزینه ها کاهش یابد ، بهتر است کفشویی سرامیک به صورت دوره‌ای و منظم انجام شود که البته فواصل زمانی بین یک کفشویی تا کفشویی بعدی بستگی به میزان جذب آلودگی در کف دارد .

3 – در کفشویی سرامیک بتونه کاری و بازسازی سنگ انجام نمی شود ، در نتیجه این عملیات تاثیری در عمر مفید سنگ نخواهد داشت و فقط باعث تمیز شدن ظاهر آن می شود .

4 – تحت هیچ شرایطی برای تمیز کردن سرامیک از شوینده های شیمیایی و صنعتی شامل انواع بازها و اسید ها استفاده نکنید زیرا باعث تخریب و از بین رفتن لعاب سرامیک می شود و راهی برای ترمیم آن وجود نخواهد داشت .

5 – روش های خانگی نیز برای درخشان کردن و شستن سرامیک وجود دارد که در مقالات آینده به توضیح آنها خواهیم پرداخت اما این روش ها زمان بر هستند و اغلب نتیجه صد در صدی نخواهند داشت .

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *