نظافت راه پله

نظافت راه پله

نظافت راه پله های ساختمان نقش بسیار مهمی در حفظ زیبایی و پاکیزگی منازل (بخصوص خانه های آپارتمانی) و سایر ساختمان ها دارد و آگاهی از روش های نظافت راه پله های داخلی و خارجی در حفظ سلامت و زیبایی آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

راه پله ها یکی از بخش های مهم ساختمان محسوب می شود که کاملا در معرض دید قرار دارد و همانطور که میدانید این بخش از ساختمان پر رفت و آمدترین قسمت ساختمان می باشد، در نتیجه باید به نظافت آن توجه ویژه ای شود.

نظافت راه پله های چوبی داخلی

راه پله های چوبی دارای ظاهری زیبا و مقاومت بالایی هستند، اما در مقایسه با پله های فلزی به توجه و مراقبت بیشتری نیاز دارند.

برای تمیز کردن راه پله های چوبی ابتدا از بالا به پایین با استفاده از جاروبرقی و یا جاروی دستی شروع به پاک کردن گرد و غبارهای موجود در پله می کنیم.

پس از این که به خوبی راه پله را جارو کردید، با یک اسفنج مرطوب سطح پله ها را پاک کنید و سپس آن را سریعا با یک پارچه نرم خشک کنید تا آب جذب چوب نشود.

در مرحله بعد از یک محلول صابونی ملایم که مختص نظافت سطوح چوبی سخت می باشد، برای تمیز کردن راه پله ها استفاده کنید. پس از آنکه طبق دستورالعمل های نوشته شده بر روی محلول عمل کردید، با استفاده از یک پارچه مرطوب و یا تی سطح پله ها را پاک کنید و در پایان از یک پارچه نرم برای خشک کردن سطوح پله استفاده کنید.

نظافت راه پله های فلزی داخلی

راه پله های فلزی ظاهری شیک و براق دارند و مراقبت از آن ها نسبت به راه پله های چوبی کمتر است. برای نظافت این نوع راه پله باید از یک دستمال یکبار مصرف و یا دستمال نانو جهت تمیز کردن گرد و خاک های روی آن ها استفاده کنید.

برای پاک کردن جای انگشتان از روی نرده های فلزی و یا از بین بردن ردپاهای بجا مانده بر روی سطوح پله می توانید از یک پاک کننده ملایم به کار ببرید. این محلول می تواند ترکیبی از آب ولرم و مایع پاک کننده ماشین ظرفشویی و یا پاک کننده خانگی چند منظوره باشد که آن ها را داخل یک بطری شیشه شوی یا سطل کوچک بریزید و با یک دستمال به تمیز کردن آن بپردازید.

لازم به ذکر است هرگز از پاک کننده های قوی برای تمیز کردن راه پله های فلزی استفاده نکنید. زیرا مقداری مواد شیمیایی روی سطح پله ها بجا می ماند و پس از مدتی سبب آسیب دیدن سطوح پله می شود.

تمیز کردن راه پله

نظافت راه پله های فلزی خارجی

این نوع از راه پله ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و به مراقبت خاصی نیاز ندارند. برای تمیز کردن راه پله های فلزی خارجی تنها می بایست از شلنگ های پرفشار و یا هر دستگاه پرفشار دیگری برای از بین بردن کثیفی ها و گرد و غبار جمع شده در گوشه و کنار آن ها استفاده کرد.

همچنین در صورتی که جنس راه پله از سنگ بود می‌توانید با خدمات کفسابی که به وسیله ساب دستی انجام می‌شود پله‌ها را نظافت کنید.

توجه داشته باشید که این خدمات باید توسط کفساب متخصص انجام شود .

نظافت سرامیک

نظافت سرامیک کف

تمیز و درخشان بودن سرامیک های کف خانه از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید توجه ویژه ای به آن داشت از این رو برای نظافت سرامیک از چند روش ساده و موثر استفاده می کنیم.

قبل از انجام هرکاری توجه داشته باشید که در ابتدا باید با استفاده از جارو تمامی سطح سرامیک ها را کاملا از گرد و خاک و آشغال های ریز پاکسازی کنید.

نظافت سرامیک با روش‌های خانگی

سرکه و آب

در این روش سرکه سفید را به مقدار تقریبی ۱۵۰ میلی لیتر (یک فنجان کوچک) با ۳ لیتر آب گرم مخلوط کرده و با استفاده از تی و یا پارچه نرم محلول را بر روی سرامیک بکشید. سرکه با دارا بودن خاصیت اسیدی تاثیر فوق العاده ای در پاک کردن لکه ها از روی سرامیک دارد.

توجه داشته باشید تمامی قسمت های سرامیک بخصوص گوشه ها و خط بین سرامیک ها به خوبی تمیز شوند. در آخر با استفاده از یک سطل پر از آب، سرامیک کف را کاملا بشورید تا خاصیت اسیدی سرکه بر روی سرامیک باقی نماند.

همچنین می توانید از یک دوم فنجان الکل به جای سرکه برای نظافت سرامیک به کار ببرید.

پودر شستشو و آب

برای نظافت سرامیک بهتر است همه قسمت های مختلف کف را شستشو دهید و تنها به تمیز کردن یک ناحیه نپردازید.

در بعضی از مواقع لکه های غذایی مانند مرغ، نوشابه، شربت و سایر این گونه لکه ها را نمی توان تنها با استفاده از آب تمیز کرد و به لکه بر قوی تری احتیاج است.

برای پاک کردن آن ها می توان پودر شستشو و آب گرم را با هم مخلوط کرده و با استفاده از یک پارچه آغشته به محلول آن را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بر روی لکه قرار دهیم.

سپس توسط یک برس بسیار نرم به آرامی بر روی قسمت کثیفی سرامیک بکشیم و در پایان سرامیک را با آب گرم بشوریم و با استفاده از پارچه نرم و خشک سطح سرامیک را کاملا خشک کنیم.

روش نظافت سرامیک

مایع ظرفشویی و آب

در اکثر مواقع سرامیک کف ساختمان چربی و جرم هایی به خود می گیرند که به صورت واضح دیده نمی شوند. در این هنگام بهتر است هر چند وقت یکبار از مایع ظرفشویی و آب گرم که در داخل سطلی با هم مخلوط شده است برای از بین بردن این چربی ها استفاده شود.

برای این کار از یک دستمال و یا حوله سفید آغشته به مایع ظرفشویی و آب به نظافت سرامیک ها می پردازیم و در انتها با آب گرم سرامیک ها را شسته و با پارچه ای خشک بر روی نواحی شسته شده می کشیم تا از سر شدن سطح سرامیک جلوگیری شود.

استفاده از بخارشور

برای نظافت سرامیک و پاک کردن لکه هایی که به سختی از بین می روند، می توانید از دستگاه بخارشور استفاده کنید. این دستگاه همانند جارو برقی عمل میکند که در ابتدا باید مخزن آب را پر کرده و سپس بخارشور را روشن کنید و آن را بر روی قسمت هایی از سرامیک که دارای لکه می باشد بکشید.

نکته مهم: به هیچ عنوان از مواد شوینده قوی که ترکیب اسید آن ها بالاست یرای نظافت سرامیک ها استفاده نکنید و همچنین از برس های بسیار نرم برای رفع جرم و لکه ها به کار ببرید.

در صورتی که روش‌های فوق ، موثر واقع نشد باید از خدمات کفسابی سرامیک یا در اصطلاح دست‌تر کفشویی سرامیک استفاده کنید .

سنگ مرمریت دهبید

سنگ مرمریت دهبید

علت نام گذاری سنگ مرمریت دهبید وجود معدن این سنگ در شمال استان فارس در فاصله حدود ۱۰ کیلومتری شهر دهبید (صفاشهر) در شهرستان خرم بید می باشد.

این سنگ معروف و زیبا در دسته بندی سنگ های مرمریت قرار می گیرد.

یکی از دلایل مهم استقبال مشتریان از این سنگ، ویژگی بسیار خوب آن یعنی جذب آب کم این سنگ می باشد که دلیل آن تراکم بالای ذرات تشکیل دهنده و چگالی بالای آن است.

همانطور که می دانیم انواع سنگ های مختلف در ساختمان ها با کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. در این میان سنگ کف بیشترین توجه را به خود دارد که سنگ دهبید بهترین گزینه برای ساختمان های لوکس، کف لابی ها، کف راهروها و واحدها برای عملکردی زیبا می باشد.

این سنگ با توجه به رنگ و جنسی که دارد از رده بالاترین و مرغوب ترین سنگ های مرمریت داخل و خارج از کشور محسوب می شود.

انواع سنگ مرمریت دهبید

به طور کلی این سنگ از انواع دهبید روشن، پلنگی و تیره تشکیل شده است.

سنگ دهبید پلنگی از طرح های خاص که مختص افراد با سلایق خاص می باشد مورد توجه قرار گرفته است.

سنگ مرمریت تیره نیز یکی از سنگ های بسیار زیبا و خاص در ایران می باشد که با مرمریت امپرادور نیز برابری کرده و حتی برتر از آن می باشد.

پرکاربردترین نوع سنگ دهبید، رنگ روشن آن می باشد که اکثرا در کف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. روشن بودن سنگ و تاثیرگذاری آن در روشنایی محیط دلیل به کار بردن آن در سنگ کف ساختمان می باشد.

این نوع سنگ که تولید داخلی می باشد با سنگ های وارداتی مانند سنگ مرمریت لته که سنگ مرغوب کشور ترکیه می باشد از نظر کیفیت و زیبایی برابری می کند و مورد توجه کشورهای زیادی قرار گرفته که به اکثر آن ها نیز صادر می شود.

ویژگی های فنی و ظاهری سنگ مرمریت دهبید

سنگ مرمریت دهبید از شفافیت و مقاومت سایشی بالایی برخوردار است که مهم ترین ویژگی آن به حساب می آید. همچنین تراکم مولکولی بالای آن سبب شده تا این سنگ از ساب پذیری فوق العاده ای بهره مند شود. مقاومت بالا و جذب آب کم از دیگر خصوصیات بارز سنگ دهبید می باشد.

مرمریت دهبید

سنگ مرمریت دهبید کرم

این سنگ زمینه ای شفاف و روشن را دارا می باشد و وجود رگه های یخی زیبایی آن را چندین برابر کرده است.

سنگ دهبید پس از فرآوری با استفاده از یو وی ، به کیفیتی بی نظیر رسیده و در بازار به عرضه می رسد.

پالیشر سنگ باید از بهترین نوع موجود انتخاب شود تا شفافیت و زیبایی این سنگ کاملا حفظ شود.

سنگ مرمریت دهبید تیره یا مشکی

تنها تفاوت دهبید تیره با سنگ مرمریت دهبید کرم، زمینه آن می باشد که به رنگ تیره و یا مشکی است و همانند دهبید کرم از شفافیت و زیبایی بالایی برخودار می باشد.

عوامل مهم در قیمت سنگ مرمریت دهبید

موارد بسیاری در قیمت سنگ دهبید تاثیرگذار است که می توان به مهم ترین آن ها یعنی کیفیت درجه سنگ و ابعاد آن اشاره کرد.

این سنگ در درجه های دو، یک، ممتاز و سوپر تقسیم بندی می شوند و اکثرا در ابعاد ۵۰*۵۰ ، ۶۰*۶۰ و ۸۰*۸۰ موجود می باشد.

نکته : این سنگ از جمله سنگهای ارزشمند و پر کاربرد در ساختمان است، به همین دلیل برای نظافت آن باید از شرکت‌های معتبر در خدمات کفسابی و سنگسابی کمک بگیرید .

تمیز کردن سنگ گرانیت

تمیز کردن سنگ گرانیت

تمیز کردن سنگ گرانیت و درخشان بودن سنگ های گرانیتی به کار برده شده در اپن و سطح روی کابینت آشپزخانه منزل یکی از مهم ترین جنبه های زیبایی آشپزخانه می باشد.

سنگ گرانیت به دلیل ساختار بی نظیری که دارد یک انتخاب عالی برای تزیینات و دکوراسیون داخلی از جمله اشپزخانه ها محسوب می شود.

این سنگ گران بها با نقش و طرحی که دارد علاوه بر زیبایی و درخشندگی، لکه کثیفی را خیلی دیر نمایان می کند و بسیار مقاوم و ضد حرارت و خراش می باشد. اما به این معنی نیست که با وجود سختی و استحکامی که دارد در مقابل ضربات سنگین و کوبنده آسیب پذیر نباشد و شکل ظاهری خود را از دست.

یکی از اصول مهم در نگه داری از این سنگ های زیبا، استفاده از نوع مواد پاک کننده به منظور تمیز کردن سنگ گرانیت می باشد.

توجه: سنگ های گرانیتی در برابر مواد اسیدی ضعیف هستند و هیچوقت از این مواد جهت پاک کردن لکه ها استفاده نکنید.

روش تمیز کردن گرانیت

نکات مهم برای تمیز کردن سنگ گرانیت

  • استفاده از انواع شوینده ها مانند مایع ظرف شویی باعث می شود تا سنگ گرانیت به مرور زمان رنگ و شکل ظاهری خود را از دست بدهد. در نتیجه باید در استفاده از پاک کننده هایی که در آن ها مواد اسیدی نیز وجود دارد مانند پاک کننده های خانگی همچون لیمو (آمونیاک)، سرکه و سایر مواد اسیدی احتیاط کامل را داشت.
  • یک نکته ی دیگری که باید به آن توجه کرد این است که برای پاک کردن لکه های سخت بر روی سنگ گرانیتی هیچ وقت از ساینده ای مثل سیم ظرف شویی، اسفنج و یا برس های سفت و سخت برای از بین بردن لکه ها از روی سنگ ها که باعث خط و خش می شود، استفاده نشود. گرچه این سنگ ها با دوام و سخت هستند ولی در برابر خراش به راحتی آسیب میبیند و ظاهر خود را از دست می دهند.
  • برای تمیز کردن سنگ های گرانیتی بهترین گزینه استفاده از پارچه های بسیار ملایم و نرم با نام پارچه های میکروفایبر می باشد که هیچ گونه آسیبی را به سنگ وارد نم یکند و در حفظ زیبایی سنگ بسیار موثر است.

تمیز کردن سنگ گرانیت با استفاده از پاک کننده خانگی

یک راه حل ساده و کاربردی برای براق و تمیز کردن سنگ گرانیت استفاده از پارچه های ملایم خصوصا پارچه های میکروفایبر است که به راحتی با ۱چهارم فنجان الکل برای شستشو، ۳ قطره مایع ظرف شویی و آب را در بطری اسپری بریزید و به خوبی با هم مخلوط کرده و روی سطح سنگ را به خوبی با پارچه نرمی تمیز کنید.

گرد و خاک و ریزه سنگ های که ممکن است باعث خراش سنگ گرانیت شود را تمیز کنید و مواد دست ساز را روی سنگ گرانیتی اسپری کنید و با پارچه های میکروفایبر سطوح را تمیز کنید تا اسیبی نبیند و همیشه براق بماند. سپس برای حداقل رساندن لکه های آب بر روی گرانیت آن را کاملا با پارچه نرم خشک کنید.

در صورتی که لکه‌های موجود با استفاده از روش‌های ذکر شده، پاک نشد باید از خدمات کفسابی و سنگسابی استفاده نمایید .

اصول مراقبت از سنگ مرمر

مراقبت از سنگ مرمر

در این مقاله به روش های مراقبت از سنگ مرمر و نگهداری از آن خواهیم پرداخت .

سنگ مرمر از جمله پرطرفدارترین مصالحی است که برای سطح کانتر آشپزخانه از آن استفاده می شود.

سنگ مرمر در مقایسه با گرانیت صاف تر می باشد و به دلیل طبیعت مملو از منفذه ای که دارد

به سادگی می تواند هر لکه ای را به خود بگیرد و خراشیده شود.

ولی چنانچه یکی از طرفداران این سنگ هستید

و دوست دارید که از این سنگ برای سطح کانتر آشپزخانه تان استفاده کنید

می بایست برخی از نکاتی که برای نگهداری و مراقبت از این سنگ می باشد را به یاد بسپارید.

روش های مراقبت از سنگ مرمر

مراقبت از سنگ مرمر و تمیز کردن آن

در صورتی که لکه های اسیدی مانند لکه ی قهوه و آب میوه بر روی این سطوح سنگی به وجود آمدند

تمیز کردن آن ها کمی سخت می باشد و باید بلافاصله پس از این که لک شدند آن ها را تمیز کنید.

در آغاز با استفاده از یک اسفنج و یا پارچه ی نرمی آن لکه را تمیز کنید

و پس از آن لکه هایی که باقی مانده اند را با آب بشویید.

اسفنج و یا پارچه ای که به کار برده اید را با آب گرم شست و شو دهید

و سپس آن را به خوبی و به طور کامل بچلانید تا آب موجود در آن خارج شود

و سپس آب باقیمانده بر روی سطوح را تمیز کنید، زیرا احتمال دارد

که منفذه هایی که بر روی این سنگ وجود دارد رسوب کند و یک لکه ی دائمی را ایجاد کند.

پس از آن سطح را به طور کامل خشک نمایید و نگذارید که با هوا خشک گردد.

لکه های سخت :

در صورتی که بر روی هر سطح سنگی از جنس مرمر لکه ای به وجود آمد آن را به سرعت تمیز کنید. از کسانی که در این زمینه تخصص دارند در مورد پاک کننده های مخصوص سنگ مرمر سوال کنید.

هشدار: از شوینده هایی که باعث سابیده شدن می شوند و همچنین شوینده هایی که سرکه ای و میوه ای هستند برای این نوع سطوح استفاده نکنید.

اگر برای تمیز کردن سنگ مرمر با روش های ذکر شده موفق نشدید ، می توانید از خدمات کفسابی مرمر ما استفاده نمایید

تیم کفسابی نسیم با چندین سال سابقه و صدها پروژه موفق ، در خدمت شماست .

مراقبت از سنگ مرمر

امنیت در نماشویی

امنیت در نماشویی

یکی از مهم ترین بخش های عملیات نماشویی ، امنیت در نماشویی می باشد.

انجام خدمات نماشویی در ارتفاع زیاد یکی از پر خطرترین مشاغل دنیا می باشد

که به تخصص و مهارت بسیار بالایی احتیاج دارد.

تجهیزات امنیت در نماشویی

امنیت در نماشویی با تجهیزات پیشرفته

شستشوی نما با روش های متنوعی انجام می شود

که یکی از این روش ها استفاده از طناب و یا راپل می باشد.

استفاده از طناب یکی از رایج ترین روش های نماشویی می باشد که طرفداران بسیاری نیز دارد.

نماشویی با استفاده از راپل دارای مزایای زیادی نیز می باشد

که می توان به صرفه جویی در هزینه ها، سرعت بالای انجام عملیات و امکان استفاده از آن در تمامی موقعیت ها اشاره کرد.

اما این روش دارای معایبی نیز می باشد

که مهم ترین آنها ایمنی پایین نسبت به دیگر روش ها و عدم کنترل کافی بر انجام کار می باشد.

در صورتی که فرد متصدی از مهارت و تخصص کافی در این زمینه برخوردار نباشد،

امکان سقوط و مرگ نماشوی وجود دارد.

همچنین در این روش امکان تسلط و تمرکز کافی بر روی عملیات وجود ندارد

و گاهی باعث می شود کیفیت و نتیجه دلخواه را به همراه نداشته باشد.

روش دیگر برای انجام نماشویی استفاده از داربست می باشد. داربست بالاترین امنیت را در بین سایر روش ها دارد.

استفاده از داربست باعث تسلط کامل مجری برای انجام کار و در نتیجه افزایش کیفیت خدمات می شود.

لازم به ذکر است نصب داربست برای ساختمان هایی که دارای ارتفاع زیادی هستند

امکان پذیر نمی باشد و باید از راپل در این موارد استفاده کرد.

همچنین نصب داربست به موقعیت ساختمان نیز بستگی دارد

و در صورتی که در کنار ساختمان تیر برق و یا سیم لخت وجود داشته باشد، امکان خطر برق گرفتگی نماشوی وجود دارد.

استفاده از دستگاه های پیشرفته برای شستشوی نما، همه این مشکلات را برطرف کرده است.

یکی از پرکاربردترین آنها دستگاه واترجت و یا سند بلاست می باشد.

این دستگاه ها دارای مزیت های بسیاری می باشد که مهمترین آن، استفاده این دستگاه بر روی زمین است

که می توان به راحتی با ابزارهای جانبی که بر روی دستگاه نصب می شوند شستشوی نما را از روی زمین انجام داد.

براق کردن سنگ گرانیت

براق کردن سنگ گرانیت

با سلام خدمت همراهان عزیز و گرامی کفسابی نسیم ، در این مقاله به بررسی روش های خانگی و موثر برای براق کردن سنگ گرانیت خواهیم پرداخت .

سنگ ها یکی از بهترین گزینه ها برای به کارگیری به عنوان کفپوش به شمار می روند

که دارای تنوع بالایی نیز می باشند.

انواع مختلف سنگ ها موجب شده تا افراد در خصوص کفپوش منازل خود به سراغ استفاده از آن ها بروند.

زمانی که قصد تمیز کردن سنگ به کار رفته در منزل خود را دارید

باید توجه کافی داشته باشید تا مانع درخشندگی و جلوه گری آن ها نشوید.

سنگ های مختلفی اغلب در خانه به کار گرفته می شوند

که یکی از مهم ترین آن ها سنگ گرانیت می باشد.

در این مطلب قصد داریم راهکار ساده نگهداری و نظافت این نوع از سنگ ها را عنوان کنیم

تا با اطلاع از آن سنگ هایی درخشان و زیبا در منزل خود داشته باشید.

براق کردن سنگ گرانیت

برای اینکه بتوانید سنگ های گرانیت موجود در منزل خود را به بهترین حالت تمیز کنید

کافی است محلولی از آب و سرکه را فراهم کرده و از آن برای نظافت سنگ های گرانیت استفاده کنید.

البته باید به این موضوع نیز اشراف داشته باشید که استفاده بیش از حد از سرکه

به دلیل خاصیت اسیدی آن موجب می شود تا سنگ دچار آسیب جدی گردد

و این مساله در طول زمان ظاهر زیبای سنگ را دچار مخاطره خواهد کرد.

را حل دیگر برای براق کردن سنگ گرانیت در منزل

استفاده از آب گرم به همراه یک اسفنج می باشد.

سنگ های گرانیتی که در کف منزل به کار گرفته شده اند این قابلیت را دارند که به وسیله تی های نخی تمیز شوند؛

البته در خصوص لکه هایی که کمی عمق بیشتری دارند

می توانید به سراغ مواد غیر اسیدی رفته و آن ها را با آب مخلوط نموده و بر روی سطح سنگ بکشید.

خواهید دید که سنگ گرانیتی شما به بهترین حالت ممکن تمیز شده

و درخشندگی اولیه خود را به دست خواهد آورد.

اما استفاده از آب گرم به تنهایی می تواند در تمیزی سنگ گرانیت موثر باشد

به شرط اینکه لکه ایجاد شده سریعا پاک شود و تمیز کردن آن به زمان دیگری موکول نگردد تا لکه نتواند عمق زیادی پیدا کند.

در صورتی که روش های خانگی نتوانست مشکل شما را حل کند ، می توانید از خدمات کفسابی و سنگسابی گروه نسیم استفاده کنید .

کف سابی کامل

کف سابی

در خصوص کف سابی می توان انواع مختلفی را نام برد که هر کدام ویژگی خاص خود را داشته

و موجب انتخاب آسان برای افراد می گردد.

در این مطلب قصد داریم چند نوع از کفسابی را عنوان کنیم

تا با آگاهی بیشتری نوع مناسبی را برای تمیز کردن سنگ های کف ساختمان انتخاب نمایید.

اجرای کف سابی با استفاده از فرچه سیمی

در این روش از فرچه سیمی استفاده شده و سنگ های اجرا شده در کف با آن سابیده می شود

و قدرت پاک کنندگی بالایی نیز دارد اما در این روش پس از مدتی سنگ مجددا دچار کثیفی خواهد شد

و علت آن نیز این است که سنگ شفافیتی که برای از بین بردن کثیفی ها نیاز دارد را کسب نمی کند.

اجرای کف سابی به صورت کامل

در این روش ابتدایی ترین رویه سنگ لایه برداری خواهد شد

و سنگ سطح یکپارچه ای را به دست خواهد آورد که البته در مراحل مختلف از این عمل استفاده خواهد شد

و در مرحله نهایی و دقت بالایی ساب براق کننده نیز به کار گرفته خواهد شد

و موجب می شود سنگ شفاف تر از قبل دیده شود و تمیز کردن آن نیز راحت تر خواهد بود.

کف سابی

کف سابی با استفاده از رزین

برخی از سنگ ها دارای ساختاری هستند که به سادگی می توان خلل موجود در آن ها را مشاهده کرد

که سنگ تراورتن یکی از آن ها می باشد.

همین عامل موجب می شود در هنگام انجام عمل کفسابی سوراخ هایی بر روی سنگ ایجاد شود

که فرد ساب­زن از ماده ای تحت عنوان رزین استفاده کرده و درون این سوراخ ها را پر می کند

و زمانی که به طور کامل خشک شدند مجددا اقدام به ساب­زنی آن ها می کند.

در این روش درست همچون کفسابی کامل تمام مراحل انجام می شود

و تنها تفاوت در رزین کاری سوراخ های ایجاد شده می باشد.

مرحله پولیش کاری

در اغلب موارد زمانی که عمل کف سابی به اتمام می رسد کارفرما ترجیح می دهد بر روی سنگ ها از مواد جامد و یا مایعی که به نام پولیش سنگ شناخته می شوند استفاده شود تا جلا و درخشندگی آن ها بیشتر شده و زیبایی فضای داخلی ساختمان چندین برابر افزایش پیدا کند.

نماشویی با سند بلاست

نماشویی با سند بلاست

با سلام خدمت همراهان گرامی ، در این مقاله نماشویی با سند بلاست را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

در نماهایی که جرم و آلودگی در آن بیش از حد معمول باشد، برای از بین بردن آنها از دستگاه واتر سند بلاست استفاده می شود.

در واقع واتر به معنای آب، سند به معنی سیلیس یا ماسه و بلاست به معنای پاشیدن می باشد.

در نتیجه سند بلاست دستگاهی است که سیلیس و دیگر مواد شوینده را توسط آب با قدرت و فشار زیاد بر روی سطوح نما می پاشد. این دستگاه ها برای تمیز کردن جرم های سخت و رسوب که اغلب در دیوارهای غیر صیقلی مانند نمای آجری، سیمانی و … ایجاد می شود بکار می رود زیرا دستگاه واترجت توان پاکسازی این نوع آلودگی ها را ندارد.

خدمات نماشویی با سند بلاست

مزایای نماشویی با سند بلاست نسبت به واترجت

اغلب ساختمان های قدیمی به علت عدم شستشوی نما از هنگام ساخت تا کنون، دارای آلودگی و جرم های بسیاری می باشد که بر روی سطح نما انباشته شده است و دستگاه واترجت برای از بین بردن این کثیفی ها قدرت کافی را ندارد. به این منظور از دستگاه سند بلاست که از قدرت و فشار بسیار زیادی نسبت به واترجت دارد استفاده می شود.

سند بلاست از برق سه فاز جهت راه اندازی و شستشو استفاده می کند

به همین علت با وارد کردن فشار زیاد آب باعث می شود تمامی درزها که به خود جرم گرفته اند تمیز شود.

نماهای سنگی و آجری نسبت به سایر نماها جرم بیشتری را به خود جذب می کنند.

برای رفع این مشکل سیلیس را به همراه آب توسط دستگاه سند بلاست بر روی سطح نما می پاشند.

این شوینده ها با توجه به جنس نمای ساختمان انتخاب می شوند .

زیرا سیلیس دارای تنوع بسیاری در طرح ها، رنگ ها و درجه بندی های مختلف می باشد

و کارشناسان نوع سیلیس را با توجه به جنس نما انتخاب می کنند.

به طور مثال برای رسیدن به نتیجه مطلوب در نماهای آجری اکثر مواقع از سیلیس دانه درشت استفاده می کنند.

شرکت نماشویی با سند بلاست

نحوه استفاده از سیلیس

در هنگام نماشویی توسط سند بلاست، مواد سیلیس در قسمت خروجی نازل با آب مخلوط می شود

و توسط دستگاه بر روی سطح مورد نظر پمپاژ می شود.

در هنگام شستشوی نما با دستگاه سند بلاست مقدار سیلیس قابل کنترل می باشد

و می توان با توجه به میزان کثیفی در نما، سیلیس را پمپاژ کرد.