کفسابی لابی _ کفساب

کفساب به چه کسی گفته می شود ؟

به فرد ماهر و مجرب که با ابزارها و دستگاه های مخصوص در این زمینه آشنایی دارد و به خوبی می تواند از آنها در خدمات کفسابی و سنگسابی استفاده کند، کفساب می گویند.

ویژگی های یک کفساب خوب

روش استفاده صحیح از دستگاه ها و ابزارها را بداند و برای شروع عملیات کفسابی بهترین نقطه از محل را نتخاب کند تا هیچ بخشی از قلم نیفتد و در اتمام کار همه ی آلودگی ها و ناهمواری ها کاملا برطرف شود.

با مدیریت لازم در زمان و حضور به موقع نیروها در محل کار بتواند در کمترین زمان و بدون اتلاف وقت، بهترین نتیجه را به کارفرما تحویل بدهد.

کفساب باید از انواع کف ها و تمامی ابزارها و همچنین لقمه سنگ های مورد نیاز برای استفاده هر نوع کف، شناخت کافی را داشته باشد.

همچنین با توجه به شناخت و اطلاعات خود در این زمینه بتواند سنگ نا مرغوب و سنگ مرغوب را از هم تشخیص بدهد و کارفرما را در این مورد راهنمایی کند.

فرد کفساب در زمینه برق صنعتی و کارهای فنی نیز باید تا حدودی آشنایی داشته باشد تا برای راه اندازی دستگاه ها با توجه به شرایط محیط بتواند از برق سه فاز یا تک فاز استفاده کند.

یکی از مهم ترین اصول کفسابی، پر کردن درزها و شکاف های میان کف و سنگ ها می باشد که در غیر این صورت کفسابی ارزشی ندارد. کفساب وظیفه تهیه مواد مناسب برای ساخت بتونه را بر عهده دارد.

دسترسی به بعضی از قسمت های کف ساختمان مانند پله ها، کناره دیوارها و ستون ها که به وسیله دستگاه امکان پذیر نیست، باید به صورت دستی ساب زده شود و در پایان کار تمام فاضلاب حاصل از ساب سنگ جمع آوری و پاکسازی شود.

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *