نظافت راه پله

نظافت راه پله های ساختمان نقش بسیار مهمی در حفظ زیبایی و پاکیزگی منازل (بخصوص خانه های آپارتمانی) و سایر ساختمان ها دارد و آگاهی از روش های نظافت راه پله های داخلی و خارجی در حفظ سلامت و زیبایی آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

راه پله ها یکی از بخش های مهم ساختمان محسوب می شود که کاملا در معرض دید قرار دارد و همانطور که میدانید این بخش از ساختمان پر رفت و آمدترین قسمت ساختمان می باشد، در نتیجه باید به نظافت آن توجه ویژه ای شود.

نظافت راه پله های چوبی داخلی

راه پله های چوبی دارای ظاهری زیبا و مقاومت بالایی هستند، اما در مقایسه با پله های فلزی به توجه و مراقبت بیشتری نیاز دارند.

برای تمیز کردن راه پله های چوبی ابتدا از بالا به پایین با استفاده از جاروبرقی و یا جاروی دستی شروع به پاک کردن گرد و غبارهای موجود در پله می کنیم.

پس از این که به خوبی راه پله را جارو کردید، با یک اسفنج مرطوب سطح پله ها را پاک کنید و سپس آن را سریعا با یک پارچه نرم خشک کنید تا آب جذب چوب نشود.

در مرحله بعد از یک محلول صابونی ملایم که مختص نظافت سطوح چوبی سخت می باشد، برای تمیز کردن راه پله ها استفاده کنید. پس از آنکه طبق دستورالعمل های نوشته شده بر روی محلول عمل کردید، با استفاده از یک پارچه مرطوب و یا تی سطح پله ها را پاک کنید و در پایان از یک پارچه نرم برای خشک کردن سطوح پله استفاده کنید.

نظافت راه پله های فلزی داخلی

راه پله های فلزی ظاهری شیک و براق دارند و مراقبت از آن ها نسبت به راه پله های چوبی کمتر است. برای نظافت این نوع راه پله باید از یک دستمال یکبار مصرف و یا دستمال نانو جهت تمیز کردن گرد و خاک های روی آن ها استفاده کنید.

برای پاک کردن جای انگشتان از روی نرده های فلزی و یا از بین بردن ردپاهای بجا مانده بر روی سطوح پله می توانید از یک پاک کننده ملایم به کار ببرید. این محلول می تواند ترکیبی از آب ولرم و مایع پاک کننده ماشین ظرفشویی و یا پاک کننده خانگی چند منظوره باشد که آن ها را داخل یک بطری شیشه شوی یا سطل کوچک بریزید و با یک دستمال به تمیز کردن آن بپردازید.

لازم به ذکر است هرگز از پاک کننده های قوی برای تمیز کردن راه پله های فلزی استفاده نکنید. زیرا مقداری مواد شیمیایی روی سطح پله ها بجا می ماند و پس از مدتی سبب آسیب دیدن سطوح پله می شود.

نظافت راه پله های فلزی داخلی

نظافت راه پله های فلزی خارجی

این نوع از راه پله ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و به مراقبت خاصی نیاز ندارند. برای تمیز کردن راه پله های فلزی خارجی تنها می بایست از شلنگ های پرفشار و یا هر دستگاه پرفشار دیگری برای از بین بردن کثیفی ها و گرد و غبار جمع شده در گوشه و کنار آن ها استفاده کرد.

همچنین در صورتی که جنس راه پله از سنگ بود می‌توانید با خدمات کفسابی که به وسیله ساب دستی انجام می‌شود پله‌ها را نظافت کنید.

توجه داشته باشید که این خدمات باید توسط کفساب متخصص انجام شود .

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *