شستشوی نمای کامپوزیت

شستشوی نمای کامپوزیت و روش های انجام آن

در این مقاله قصد داریم به بررسی شستشوی نمای کامپوزیت و روش های آن بپردازیم.

جنس کامپوزیت از ورق های سبک آلومینیوم است که ضخامت آن در حدود 4 تا 6 میلیمتر می باشد و داخل آن ها پلی اتلین به کار برده شده است.

کامپوزیت در طرح ها، رنگ ها و ابعاد مختلفی وجود دارد و امروزه از این نوع نماها به دلیل ویژگی های خاص مانند زیبایی، سبکی و اجرای راحت آن، در شهرهای مختلف ایران در اکثر ساختمان ها استفاده می شود.

شستشوی نمای کامپوزیت به روش های مختلفی قابل انجام می باشد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

شستشوی نمای کامپوزیت با استفاده از واترجت

برخی از نماهای کامپوزیت که به صورت منظم شستشوی آن ها انجام گرفته، از جرم و آلودگی کمتری برخوردار هستند. در این مورد از دستگاه واترجت برای نماشویی استفاده می کنیم که به تنهایی قادر است سطح نما را تمیز و زیبا کند.

شستشوی نمای کامپوزیت به وسیله ابر و تی

در اغلب موارد نمای ساختمان ها تا کنون نماشویی نشده است و یا شستشوی آن ها به تعویق افتاده که در این صورت ابتدا سطح نما توسط واترجت شستشو داده شده و در مرحله بعد با استفاده از ابر و تی مخصوص این کار، به شستن نمای ساختمان می پردازند.

برخی از موارد استفاده از کامپوزیت در ساختمان

  • استفاده به عنوان نمای بیرونی ساختمان
  • ترمیم و بازسازی نمای قدیمی بناها
  • بکار بردن آن در دیوارهای داخلی سازمان ها و شرکت ها
  • و…

نمای کامپوزیت با قرار گرفتن به مدت طولانی در مجاورت نور خورشید دچار رنگ پریدگی می شود و از سوی دیگر به دلیل جذب آلودگی و جرم توسط کامپوزیت، نما بسیار کثیف و زشت می شود که در این صورت باید به شستشوی آن پرداخت.

معمولا ساختمان هایی که در شهرهای شلوغ و پر تردد قرار دارند سریع تر دچار کثیفی می شوند و باید حداقل هر 6 ماه به شستشوی آن پرداخت تا رسوبات ایجاد شده بر روی نمای کامپوزیت باعث آسیب و خط و خش سطح نما نشود. به خصوص نمای ساختمان های اداری و دولتی که از اهمیت بسیاری برخوردار می باشند.

برخی از موارد استفاده از کامپوزیت در ساختمان

5/5 ( 1 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *