ساب سنگ

تعریف ساب سنگ

ساب سنگ یا سنگسابی در واقع همان کفسابی است با این تفاوت که کفسابی را می توان روی انواع کف شامل چوب ، بتن ، موزاییک ، گرانیت و … انجام داد اما سابزنی سنگ فقط روی انواع سنگ مانند مرمریت ، تراورتن ، گرانیت ، دهبید و … انجام می شود .

سابزنی سنگ عملیاتی است که به موجب آن حدود ۴ میلیمتر از سطح سنگ به وسیله انواع دستگاه های کفساب و لقمه سنگها سابیده می شود تا جرم ها و کثیفی های چسبیده روی سنگ از بین رفته و ایرادات ، شکاف ها و ناهمواری های سطح سنگ اصلاح شود .

ساب سنگ باید فقط و فقط توسط کفساب مجرب و متخصص انجام شود چون از حساسیت بالایی برخوردار است و هرگونه اشتباه در انجام آن می تواند باعث نابودی سنگ شود .

در انتهای عملیات سنگسابی ، سطح سنگ کاملا براق و درخشان خواهد شد و مزایای دیگری نیز به سنگ افزوده می شود که در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت .

مزایای ساب سنگ

در این قسمت به تعدادی از مزایای ساب سنگ اشاره خواهیم کرد :

۱ – شکاف ها و تَرک های سنگ با بتونه های رزینی مخصوص پر می شوند و دیگر آلودگی ها نمی توانند به عمق سنگ نفود کنند .

۲ – عدم همتراز بودن لبه سنگها و پستی و بلندی آن که می تواند ناشی از نشست ساختمان باشد ، کاملا برطرف شده و سطح سنگ کاملا یکدست می شود .

۳ – بهداشت محیط را افزایش میدهد زیرا از نفوذ آلوگی ها به عمق سنگ جلوگیری می کند . این موضوع مخصوصا برای مراکز درمانی ، رستوران ها و کارخانجات تولید مواد غذایی از اهمیت زیادی برخوردار است .

۴ – بعد از سنگسابی ، سطح سنگ فوق العاده براق و درخشان می شود و حتی از روز اول هم زیبا تر خواهد شد . البته میززان درخشندگی سنگ به جنس آن نیز بستگی دارد .

۵ – ساب سنگ می تواند تا چند سال عمر مفید سنگهای شما را افزایش دهد و در نتیجه نیازی به تعویض آنها نخواهید داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *