نظافت سرامیک

تمیز و درخشان بودن سرامیک های کف خانه از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید توجه ویژه ای به آن داشت از این رو برای نظافت سرامیک از چند روش ساده و موثر استفاده می کنیم.

قبل از انجام هرکاری توجه داشته باشید که در ابتدا باید با استفاده از جارو تمامی سطح سرامیک ها را کاملا از گرد و خاک و آشغال های ریز پاکسازی کنید.

نظافت سرامیک با روش‌های خانگی

سرکه و آب

در این روش سرکه سفید را به مقدار تقریبی 150 میلی لیتر (یک فنجان کوچک) با 3 لیتر آب گرم مخلوط کرده و با استفاده از تی و یا پارچه نرم محلول را بر روی سرامیک بکشید. سرکه با دارا بودن خاصیت اسیدی تاثیر فوق العاده ای در پاک کردن لکه ها از روی سرامیک دارد.

توجه داشته باشید تمامی قسمت های سرامیک بخصوص گوشه ها و خط بین سرامیک ها به خوبی تمیز شوند. در آخر با استفاده از یک سطل پر از آب، سرامیک کف را کاملا بشورید تا خاصیت اسیدی سرکه بر روی سرامیک باقی نماند.

همچنین می توانید از یک دوم فنجان الکل به جای سرکه برای نظافت سرامیک به کار ببرید.

پودر شستشو و آب

برای نظافت سرامیک بهتر است همه قسمت های مختلف کف را شستشو دهید و تنها به تمیز کردن یک ناحیه نپردازید.

در بعضی از مواقع لکه های غذایی مانند مرغ، نوشابه، شربت و سایر این گونه لکه ها را نمی توان تنها با استفاده از آب تمیز کرد و به لکه بر قوی تری احتیاج است.

برای پاک کردن آن ها می توان پودر شستشو و آب گرم را با هم مخلوط کرده و با استفاده از یک پارچه آغشته به محلول آن را به مدت 5 تا 10 دقیقه بر روی لکه قرار دهیم.

سپس توسط یک برس بسیار نرم به آرامی بر روی قسمت کثیفی سرامیک بکشیم و در پایان سرامیک را با آب گرم بشوریم و با استفاده از پارچه نرم و خشک سطح سرامیک را کاملا خشک کنیم.

روش نظافت سرامیک

مایع ظرفشویی و آب

در اکثر مواقع سرامیک کف ساختمان چربی و جرم هایی به خود می گیرند که به صورت واضح دیده نمی شوند. در این هنگام بهتر است هر چند وقت یکبار از مایع ظرفشویی و آب گرم که در داخل سطلی با هم مخلوط شده است برای از بین بردن این چربی ها استفاده شود.

برای این کار از یک دستمال و یا حوله سفید آغشته به مایع ظرفشویی و آب به نظافت سرامیک ها می پردازیم و در انتها با آب گرم سرامیک ها را شسته و با پارچه ای خشک بر روی نواحی شسته شده می کشیم تا از سر شدن سطح سرامیک جلوگیری شود.

استفاده از بخارشور

برای نظافت سرامیک و پاک کردن لکه هایی که به سختی از بین می روند، می توانید از دستگاه بخارشور استفاده کنید. این دستگاه همانند جارو برقی عمل میکند که در ابتدا باید مخزن آب را پر کرده و سپس بخارشور را روشن کنید و آن را بر روی قسمت هایی از سرامیک که دارای لکه می باشد بکشید.

نکته مهم: به هیچ عنوان از مواد شوینده قوی که ترکیب اسید آن ها بالاست یرای نظافت سرامیک ها استفاده نکنید و همچنین از برس های بسیار نرم برای رفع جرم و لکه ها به کار ببرید.

در صورتی که روش‌های فوق ، موثر واقع نشد باید از خدمات کفسابی سرامیک یا در اصطلاح دست‌تر کفشویی سرامیک استفاده کنید .

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *